Kwiecień 5, 2017 Maria Sadzik 0Comment

Upominek na chrzest to pamiątka, która ma przypominać dziecku oraz jego rodzicom tą podniosłą uroczystość. Zależnie od preferencji oraz zasobności portfela zaproszonych gości może przybierać różną formę i rozmiary. Niezmiennie jednak powinien kojarzyć się właśnie z tą uroczystością i przywoływać na myśl niewinność i czystość małego dziecka.

Upominek na chrzest wręczają ochrzczonemu dziecku zaproszeni goście. Niezależnie od tego, czy pochodzi od dziadków, rodziców chrzestnych, czy też innych zaproszonych gości, warto zadbać o to, by oddawał doniosłość tego dnia i pasował do uroczystości.

Najlepsze pomysły na prezent

Niekiedy upominek na chrzest dostarcza zaproszonym gościom nie lada problemu. Zazwyczaj pytają wtedy wśród znajomych lub szukają inspiracji w Internecie na najlepszy prezent z okazji chrztu dziecka. Czy jednak istnieje taka gotowa recepta, która będzie pasowała do każdego gościa, każdego dziecka i dla każdej rodziny? Moim zdaniem nie. Jest jednak bardzo wiele sprawdzonych już pomysłów na upominek na chrzciny, z których warto czerpać inspirację. Choć pomysły nie należą do najnowszych, ale raczej do tych tradycyjnych, mogą stanowić deskę ratunku dla tych, którym trudno jest wymyślić coś nowego i niepowtarzalnego.

Tradycyjny upominek na chrzest

Najpopularniejszymi upominkami na chrzest są dostosowane wizualnie do tej uroczystości dewocjonalia. Wśród najczęściej dawanych można wymienić m.in.:

  • obrazki przedstawiające Świętą Rodzinę lub aniołka, który symbolizuje Anioła Stróża czuwającego nad dzieckiem;
  • medalik z łańcuszkiem;
  • różaniec;
  • Biblię dla dzieci.

Równie często jako upominek na chrzest wręczana jest koperta z pieniędzmi. Wśród innych można wymienić np. biżuterię (kolczyki, bransoletki itp. – niekiedy z wygrawerowaną datą i imieniem dziecka), album lub ramkę na zdjęcia, dziecięce sztućce z grawerem.

Oryginalny prezent

Niekiedy warto postawić na oryginalne, nieszablonowe prezenty. Mocno rozwinięty rynek sam podsuwa gotowe rozwiązania. Wśród pomysłów można choćby wymienić:

  • poduszkę ze spersonalizowanym, pamiątkowym napisem i grafiką;
  • posrebrzaną skarbonkę z grawerem;
  • pozytywkę z pamiątkowym grawerem;
  • profesjonalną sesję zdjęciową dla maluszka;
  • bańkę my wish, czyli zawieszkę w postaci małej buteleczki, w której zamknięte zostały życzenia dla dziecka spisane na miniaturowej kartce.

Jaki upominek na chrzest

Choć wybór prezentu dla maluszka początkowo może wydawać się trudnym zadaniem, mam nadzieję, że dzięki powyższym wskazówkom uda się wam wybrać odpowiedni. Najważniejsze kwestie, o których powinniście pamiętać to dostosowanie prezentu do uroczystości, a także do własnych zasobów finansowych i, w miarę możliwości, oczekiwań rodziców i dziecka. Jako nietakt mogłoby być na przykład postrzegane podarowanie biżuterii dziecku, które cierpi na silną alergię. Choć metale takie jak srebro i złoto nie należą do częstych alergenów, zdarza się niekiedy, że są przyczyną wyprysków skórnych. Zatem, zanim zdecydujecie się na zakup prezentu, przemyślcie też, czy będzie dobrze służył nowo ochrzczonemu dziecku.

Mam nadzieję, że przytoczone powyżej wskazówki pomogą wam wybrać odpowiedni upominek na chrzest. Liczę też, że wybór nie sprawi wam to dużego problemu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge