Sierpień 16, 2017 Maria Sadzik 1Comment

Stolnica silikonowa to stosunkowo nowy produkt na naszym rynku. Na tle innych z tego asortymentu wyróżnia się wyjątkową elastycznością i lekkością. Jednak, czy są to pożądane cechy w kuchni? Prawda jest taka, że trudno jest wypowiadać się osobom, które nigdy wcześniej jej nie używały. Dziś postaram się w obiektywny sposób przybliżyć jej wady i zalety.

Stolnica silikonowa wykonana jest z materiału, który nadaje jej specyficznych właściwości. Przyznam szczerze, że nigdy wcześniej nie przypuszczałam, że tak giętki i elastyczny materiał może sprawdzić się przy wałkowaniu i ugniataniu ciasta. Dopiero kiedy wypróbowałam ją po raz pierwszy, przekonałam się o jej walorach. Wcześniej, choć wiele o niej słyszałam, trudno było mi uwierzyć, że praca z nią może być tak wygodna i przyjemna.

Jednak dziś miało być merytorycznie i obiektywnie. A zatem, nie zagłębiając się więcej w moje subiektywne odczucia, przejdźmy do konkretów.

Stolnica silikonowa i jej zalety

Mata silikonowa ma wielu zwolenników i przeciwników. Ci pierwsi podnoszą jej zalety, drudzy przytaczają wady.

Oszczędność miejsca

Niewątpliwą zaletą jest to, że stolnica silikonowa jest bardzo elastyczna i z łatwością może być przechowywana nawet w szafce kuchennej, czy szufladzie. Po zwinięciu tworzy rulon podobny wielkością do folii aluminiowej lub papieru do pieczenia. W porównaniu do stolnicy drewnianej jest więc dużo wygodniejsza w przechowywaniu.

Nie przywiera do niej ciasto

Jeśli używałaś do tej pory stolnicy drewnianej, zapewne wiesz, jak wałkowane ciasto potrafi do niej przywierać. Stolnica silikonowa daje dużo większy komfort pracy. Ciasto nie przylepia się do niej, a jego wyrabianie i rozwałkowywanie przebiega znacznie sprawniej. To kolejna ważna zaleta.

Wartości dodane

Maty silikonowe mogą mieć też wiele dodatkowych, użytecznych funkcji. Jedną z nich podziałka, która ułatwia określenie wielkości ciasta w trakcie jego wałkowania. To ogromne udogodnienie przy przepisach wymagających rozwałkowania  ciasta o określonej wielkości. Inne mogą posiadać oznaczenia w postaci kół o różnych średnicach, co pozwala uzyskać równomierny kształt ciasta o określonych rozmiarach.

Mata silikonowa i pieczenie

Wielu zwolenników tego produktu zachwyca się możliwością pieczenia na niej. To bardzo użyteczna opcja, zwłaszcza przy przygotowywaniu takich dań, jak pizza. Po rozwałkowaniu ciasta nie trzeba go nawet przekładać na blachę do pieczenia. Wystarczy całość, wraz z silikonową podkładką, włożyć na blachę, a potem do piekarnika i voilà. Tę możliwość uzyskujemy dlatego, że stolnica silikonowa wytrzymuje wysokie temperatury.

Stabilne stanowisko pracy

Ogromną zaletą maty silikonowej jest też to, że nie przemieszcza się w trakcie pracy. Mata przyklejając się do blatu lub stołu zapobiega jej przesuwaniu.

Wady silikonowej podkładki

Obiecałam, że będę obiektywna, dlatego staram się znaleźć wady tego produktu. Przyznam jednak, że nie przychodzi mi to łatwo, bo naprawdę jest ich niewiele.

Brak wysokich brzegów

Stolnice drewniane charakteryzują się tym, że mają wysokie brzegi chroniące przed rozsypywaniem się sypkich produktów. Tego właśnie może brakować w stolnicach silikonowych.

Stolnice wątpliwej jakości

Niektóre osoby narzekają, że silikon w wysokich temperaturach wydziela specyficzny zapach. Jeśli jednak wybierzemy stolnicę dobrej jakości z odpowiednim oznaczeniem zapewniającym o możliwości pieczenia na niej, ten problem nie będzie nas dotyczył.

Nie do krojenia

Stolnice silikonowe zdecydowanie nie nadają się do krojenia na nich, gdyż najzwyczajniej w świecie mogą ulec zniszczeniu. Delikatny i miękki materiał po przecięciu nie będzie nadawał się już do użytku.

Mata silikonowa – na co zwracać uwagę przy jej wyborze

Aby podkładka silikonowa dobrze spełniała swoją funkcję, przy jej wyborze należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

  1. Nie powinna pochłaniać zapachów przygotowywanych potraw.
  2. Powinna posiadać odpowiednią grubość, która zapewni komfort pracy. Zbyt cienka może zwijać się podczas wałkowania ciasta.
  3. Przed każdym zakupem warto sprawdzić, czy mata może być myta w zmywarce.
  4. Producent powinien określić, czy na macie można piec, a jeśli tak, to jaka jest maksymalna dopuszczalna temperatura pieczenia.

O tym, że stolnica silikonowa jest bardzo praktyczna i użyteczna trudno przekonać się inaczej, niż wypróbowując ją samemu. Ja już to zrobiłam i teraz z czystym sumieniem mogę polecić ją innym.

 

One thought on “Stolnica silikonowa – dlaczego warta jest naszej uwagi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge