Czerwiec 26, 2017 Marita Kowalik 0Comment

Soczysty schabowy, klasyczne mielone czy też aromatyczna ryba. Takie dania goszczą na talerzach wielu z nas. Czy możliwe jest jednak smażenie bez tłuszczu i pomimo tego zachowanie wszystkich walorów, jakie znane nam są z tradycyjnych sposób przyrządzania takich dań? Wystarczy wyposażyć swoją kuchnię w odpowiednie produkty, a dokładniej mówiąc akcesoria kuchenne. Takie, dzięki którym smażenie będzie o wiele zdrowsze, a potrawy wciąż smaczne.

Smażenie bez tłuszczu, czyli patelnia z odpowiednią powłoką

Zdrowe żywienie to już nie tylko moda. To przede wszystkim styl życia. Chęć, by zmieniać swój codzienny jadłospis i zadbać o własne ciało. Zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz, dostarczając smaczne i zdrowe posiłki. Pierwszym krokiem w tym kierunku, jest smażenie bez tłuszczu.

Dziś możliwe, bowiem do wyboru mamy patelnie, które nie wymagają zastosowania żadnych tłuszczów, by przyrządzać poszczególne potrawy bądź też konieczne staje się użycie jedynie minimalnej ilości oleju, masła, oliwy.

Na smażenie bez tłuszczu pozwalają patelnie opatrzone powłoką teflonową bądź powłoką ceramiczną. To, którą wybierzemy zależne jest właściwie tylko i wyłącznie od naszych upodobań oraz budżetu finansowego. Ciekawym wyborem są również patelnie grillowe. Powłoki tego typu nagrzewają się szybko i równomiernie. Potrawy można przyrządzać bez zastosowania tłuszczu, ale jednocześnie bez ryzyka przypalenia.

Którą patelnię wybrać?

Patelnie z powłoką teflonową są wciąż w sprzedaży, choć coraz rzadziej wybierane. Wpływa na to fakt, że z teflonem trzeba się obchodzić ostrożnie. Łatwo o porysowanie powierzchni, gdy stosujemy metalowe sztućce i akcesoria. Zarysowany i uszkodzony teflon może wydzielać toksyczne substancje, które przedostają się do przyrządzanych potraw.

Lepszym wyborem mogą się okazać patelnie z powłokami ceramicznymi. Ich niewątpliwym atutem jest wysoka trwałość. Zaleca się stosowanie dedykowanych akcesoriów, na przykład silikonowych czy drewnianych sztućców, ale i metalowa łyżka nie zrobi wielkiej krzywdy patelni. Na plus zasługuje również fakt, że patelnie takie dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Zadowalają zatem i tych, którzy poszukują możliwości zdrowego smażenia, jak i dopasowania do kuchennej aranżacji.

O tym pamiętaj!

Liczy się jakość wybieranych produktów. Patelnie teflonowe powinny posiadać znak Teflonu. Muszą być dobrze wyważone, wysokie jakościowo. Podobnie jak i patelnie ceramiczne czy patelnie grillowe. W sklepie warto sprawdzić, jak rączka leży w dłoni. Czy całość jest stabilna, a także, na jakich kuchenkach można używać wybieranych produktów.

Z patelniami tego typu należy odpowiednio się obchodzić. Stosując najlepiej silikonowe, drewniane lub plastikowe akcesoria. Nie narażając patelni na gwałtowne zmiany temperatury i stosując je, zgodnie z ich przeznaczeniem.

Smażenie bez tłuszczu? Tak, to możliwe! Potrawy z takich patelni są wciąż smaczne i soczyste, ale zdrowe. Warto w nie zainwestować, a zakupów dokonywać, trzymając się podanych wskazówek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge