Listopad 20, 2017 Maria Kowalczyć 0Comment

Rozstępy po ciąży są zmorą wśród młodych mam. Rodzicielki pragną znaleźć sposób, dzięki któremu pozbędą się szpecących pręg, które sprawiają, że ciało staje się mało atrakcyjne. Kobieta natomiast czuje, iż utraciła cały seksapil. Jak walczyć z rozstępami po ciąży? Podpowiadamy w artykule!

Rozstępy nie tylko po ciąży

Rozstępy to, jak wspominałam na samym początku artykułu, są szpecącymi pręgami, które pojawiają się na różnych partiach ciała – udach, pośladkach, brzuchu i ramionach. Powstają one na skutek utraty przez skórę elastyczności. W związku z tym nie są one stricte związane z kobietami, które dopiero co zostały mamami. Mogą pojawić się również na skutek nagłego przyrostu lub szybkiej utraty wagi, zaburzeń hormonalnych (wywołanych np. przewlekłym stresem) lub rozbudowy mięśni. Problem ten dotyczy również mężczyzn, niemniej jednak w dużej mierze to właśnie kobiety nie mogą sobie ich wybaczyć.

Rozstępy po ciąży – domowe sposoby na skuteczną walkę ze szpecącymi pręgami

Postaw na białko jajka

W białku jajka znajduje się aż 40 różnych protein. Ponadto jest bogatym źródłem kolagenu i witaminy A. Kolagen stosowany przede wszystkim w kremach przeciwzmarszczkowych fantastycznie wpływa również na inne partie ciała – likwiduje rozstępy poprzez uelastycznianie skóry. Jak przygotować kurację z białka jajek? Rozbij dwa jajka – oddziel żółtko od białka. Następnie polej nim rozstępy. Gdy wyschnie, spłucz pozostałości ciepłą wodą. Na koniec, w miejsca, na których występują pręgi, nałóż oliwkę (najlepiej taką, którą pielęgnujesz skórę swojego maluszka).

Naturalny peeling – cukier

Sam cukier powinien być skutecznie ograniczany w diecie zdrowej mamy. Niemniej jednak ten fantastycznie radzi sobie z występującymi rozstępami. Sam cukier jest naturalnym i jednym z najtańszych dostępnych peelingów, który można wykonać w domowym zaciszu. Do małej miseczki nasyp jedną łyżkę stołową cukru. Dodaj do niego kilka kropel soku z cytryny. Redukującą brzydkie pręgi miksturę mieszaj przez 5 minut. Następnie nałóż peeling na rozstępy. Wcieraj go przez kolejne 10 minut. Po tym czasie peeling dokładnie spłucz.

Cytrynowy zastrzyk mocy

Zawarty w cytrynie, kwas cytrynowy odpowiedzialny jest za rozjaśnianie przebarwień występujących na skórze. Ponadto skutecznie rozprawia się z martwym naskórkiem. W związku z tym skoro rozjaśnia skórę, wypowiada również walkę szpecącym pręgom. Sok z cytryny uzyskasz w bardzo łatwy sposób – przekrój owoc na pół. Następnie połówką cytryny nacieraj miejsca, na których znajdują się rozstępy. Sok powinien pozostać na skórze przez kolejne 10 minut – po tym czasie możesz spłukać go ciepłą wodą.

Zbawienny wpływ soku z ziemniaków

Zacznij od regularnego stosowania soku z ziemniaków. Samo warzywo jest bogatym źródłem witamin i składników mineralnych w tym – witamin z grupy B, witaminy C, cynku, potasu, magnezu, fosforu i wapnia. Dzięki tym składnikom sok z ziemniaka pozwala na regenerację, a co za tym idzie również wzrost komórek skórnych. Jak uzyskać sok z ziemniaków? Wystarczy pokroić je na cienkie plasterki, którymi następnie natrzesz występujące na skórze rozstępy. Sok pozostaw na 5-10 minut, po czym zmyj go ciepłą wodą.

Domowe sposoby są skutecznym rozwiązaniem na występujące rozstępy po ciąży. Pamiętaj jednak, że piękno jest ukryte w środku – bycie mamą to najwspanialszy dar, dzięki któremu możesz wszystko!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge