16 maja, 2017 Maria Sadzik 0Comment

Pokój dziecięcy może być urządzony na wiele rożnych sposobów.  Możesz wypełnić go klasycznymi meblami z delikatnymi dziecięcymi motywami lub mebelkami dedykowanymi dla dzieci. Możesz postawić na uniwersalność lub razem ze swym dzieckiem puścić wodzę fantazji, pokrywając ściany bajkowymi postaciami i innymi ciekawymi rozwiązaniami rodem ze świata baśni. Wszystko zależy od waszej inwencji i upodobań. Niezależnie od tego, jakie rozwiązanie wybierzesz, ważnym jest, by dziecko przebywając w środku czuło się szczęśliwe i lubiło spędzać tam czas.

Producenci akcesoriów dla dzieci prześcigają się w pomysłach na coraz to piękniejsze i oryginalniejsze dekoracje dziecięcych pokojów. Dziś wybór tego typu asortymentu jest tak szeroki, że trudno byłoby wymyślić rzecz, której nie dałoby się kupić. I tak pokój dziecięcy możesz urządzić wykorzystując dekoracyjne motywy naścienne, dziecięce firany, zasłony, narzuty oraz dywany, oświetlenie w kształcie bajkowych postaci, łóżka w kształcie pirackiego statku, wyścigówki lub zamku księżniczki itd. Jedyne, co może tutaj ograniczać, to ludzka wyobraźnia. Jak szeroki jest to asortyment możesz zobaczyć na przykładzie sklepu internetowego sklep dziecięcy. Ponieważ trudno byłoby opisać wszystkie możliwości udekorowania dziecięcego pokoju, w niniejszym artykule poświęcę uwagę tym najpowszechniejszym i najczęściej wykorzystywanym.

Meble dziecięce

Producenci oferują szeroką gamę dziecięcych mebli, dostosowanych do różnych grup wiekowych. Decydując się na ich zakup, możesz wybierać spośród takich, które przeznaczone są dla niemowlęcia, przedszkolaka, ucznia lub młodzieży. Dostosowanie mebli do wieku, płci oraz zainteresowań dziecka (rozmaite motywy dekoracyjne) umożliwi ci stworzenie dla pociechy pokoju szytego na miarę jego potrzeb i wyobrażeń.

Dywan

Pokój dziecięcy możesz ozdobić dywanem, który podobnie jak meble, będzie posiadał motywy dekoracyjne. Gwiazdki, bajkowe postacie, a może całe miasto pełne budynków, drzew i krętych ulic? Dziś to już nie problem. Podłogę pokoju twojego dziecka może zdobić dywanem z takimi motywami, jakie tylko sobie wymarzysz.

Baldachim

Choć na ich zakup decydują się głównie rodzice dziewczynek, tak naprawdę producenci oferują różne warianty kolorystyczne, które można dostosować do płci dziecka. Baldachim pozwoli na stworzenie uroczego i przytulnego kącika dla pociechy. Wiele z nich posiada dodatkowo pętelki lub inne mocowania, do których można przyczepić zabawkę dla maluszka.

Girlandy

Oryginalnym pomysłem na udekorowanie dziecięcego pokoju mogą być niepowtarzalne w swoim wyglądzie girlandy. Wykonane z precyzją i dostosowane do wystroju całego wnętrza będą prawdziwą ozdobą dziecięcego pokoju. Mogą służyć jako dekoracja albo być wykorzystywane do zabawy lub element scenografii w dziecięcych przedstawieniach.

Naklejki

Jak wiele jest wzorów naklejek ściennych dla dzieci wie każdy rodzic, który  zdecydował się kiedykolwiek na ich zakup. Mogą to być bajkowe postacie, zwierzęta, a nawet startująca rakieta czy mapa świata. Znalezienie naklejki zgodnej z zainteresowaniami dziecka na pewno nie stworzy problemu.

Choć temat nie został wyczerpany nawet w połowie, z uwagi na jego szeroki zakres zmuszona jestem na tym poprzestać. Z pewnością powrócę jeszcze do tematu mebli i dekoracji dla dzieci i tego, jak ożywić nimi pokój dziecięcy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge