Kwiecień 28, 2017 Maria Sadzik 0Comment

Najlepszy czas na dziecko to taki, kiedy wszystkie twoje sprawy będą już poukładane. Ty będziesz zajmować w pracy takie stanowisko, jak sobie wymarzyłaś, a twój pracodawca nie będzie miał nic przeciwko temu, że znikniesz z pracy na ponad rok. Najlepszy czas na dziecko to też taki, kiedy twoje mieszkanie będzie już w pełni urządzone dokładnie tak, jakbyś chciała, a do pokoiku maluszka pozostanie już tylko wstawienie dziecięcego łóżeczka. Wreszcie, najlepszy czas na dziecko to ten, kiedy razem z partnerem będzie już całkowicie gotowi na zostanie rodzicami. Myślisz sobie, że wszystko to brzmi wspaniale. Pozostaje tylko pytanie, czy czas, kiedy spełnione zostaną te wszystkie warunki, kiedyś nastąpi?

Wiele młodych osób odkłada rodzicielstwo na później, na czas, kiedy już poukłada sobie wszystkie inne sprawy. Niekiedy takie czekanie może przeciągać się w nieskończoność. A zatem kilka słów o urokach rodzicielstwa oraz o tym, czy warto czekać.

Później, czyli kiedy

Młodzi ludzie, odwlekający moment poczęcia dziecka na później, często nie są nawet w stanie określić, kiedy nastąpi to później. Prawda jest taka, że wygodne życie we dwoje dość trudno jest poświęcić na rzecz nieprzespanych nocy i wiecznego braku czasu dla siebie samej, swoich pasji i potrzeb. Poświęcając się karierze i korzystając z życia łatwo przegapić moment, w którym mogło zostać poczęte dziecko. Warto pamiętać, że wraz z wiekiem prawdopodobieństwo zajścia w ciążę zaczyna spadać. Zatem, czy warto czekać?

(Nie) jestem gotowa

Z mojego doświadczenia wynika, że ten idealny, najlepszy czas na dziecko nigdy nie nadchodzi. Zwłaszcza jeśli rozumiesz przez to poukładanie wszystkich swoich spraw i spełnienie wszystkich marzeń, które trudno będzie ci spełniać, kiedy maluszek będzie już na świecie. Niekiedy zdarza się też, że dziecko pojawia się na świecie, pomimo że wcześniej tego nie planowaliśmy. Co ciekawe rodzice, pomimo że nie byli przygotowani na dziecko, najczęściej świetnie odnajdują się w swojej roli. Co więcej, chwalą sobie taką zmianę, i pomimo tego, że muszą poświęcić się opiece nad dzieckiem, często potrafią jeszcze znaleźć czas swoje hobby.

Co daje rodzicielstwo?

Wystarczy, że spojrzysz na uśmiechniętą twarzyczkę swojego dziecka i już będziesz wiedzieć, że było warto. Pomimo tych nieprzespanych nocy oraz płaczu przy ząbkowaniu, z rodzicielstwa i wychowania dzieci zapamiętuje się i tak tylko te dobre chwile. Utkwiony w ciebie ufny wzrok dziecka, wspólne zabawy, pierwsze wypowiedziane słowa.

Co ciekawe, rodzice dzięki dzieciom stają się bardziej obowiązkowi i lepiej zorganizowani. Dzięki odpowiedniemu planowaniu znajdują czas zarówno dla dzieci, jak i dla siebie. Zatem najlepszy czas na dziecko to ten, kiedy maleństwo się urodzi – niezależnie od tego, czy zostało przez rodziców zaplanowane, czy też nie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge