Listopad 18, 2017 Marita Kowalik 0Comment

Kosmetyki dla kobiet to na tyle szeroka oferta rynkowa, że każda Pani jest w stanie wybrać coś dla siebie. Odpowiedniego względem problemów skórnych, z jakimi się zmaga, wieku czy ulubionych marek. Produkty kosmetyczne możemy zakupić w marketach, aptekach, drogeriach. Niestety bardzo często zdarza się tak, że sprzedawcy nie do końca są w stanie podpowiedzieć nam, na co zwracać uwagę dokonując zakupów. Poniżej wszystkie Panie znajdą kilka praktycznych wskazówek, z których z pewnością skorzystają.

Kosmetyki dla kobiet – produkt dobrany do wieku

Nie bez powodu produkty kosmetyczne podzielone są na te dla nastolatek, kobiet po 20-tym, 30-tym, 40-tym czy 50-tym roku życia. Choć pozornie mogą się niewiele od siebie różnić, to jednak zapoznając się ze składem na opakowaniu, znajdziemy inne składniki. Kosmetyki dla kobiet uwzględniają bowiem, w jaki sposób zmienia się skóra wraz z upływem wieku. Im dalej w czas, tym bardziej trzeba się liczyć z utratą kolagenu, który odpowiada za elastyczność skóry. To dlatego najczęściej znajdziemy ten składnik właśnie w preparatach dla kobiet dojrzałych.

Kosmetyki dla kobiet, które dopiero co wyszły z okresu nastoletniości, muszą poradzić sobie z odpowiednim poziomem nawilżenia. Nierzadko na tym etapie, młode kobiety walczą jeszcze z trądzikiem bądź pozostałościami po nim. Produkty muszą zatem wykazywać pewien efekt leczniczy, a na pewno łagodzący i pozwalający uporać się z przypadłościami skórnymi.

Skóra problematyczna

Niezależnie od wieku walczyć możemy nie tylko z trądzikiem, ale i pękającymi naczynkami, skórą atopową, łuszczącą i wieloma innymi problemami. Kosmetyki dla kobiet z taką cerą muszą być możliwie naturalne. Bez substancji dających kolor czy zapach, ponieważ przy każdym schorzeniu, takie składniki chemiczne, będą niestety dodatkowo podrażniać.

Produkty muszą być zatem dobrane do problemu z jakim się zmagamy, a nie tylko wieku. Kolejno uwagę zwracamy na tendencje – do przetłuszczania lub nadmiernego wysychania. Nie tylko na całej twarzy, ale i uwzględniając charakter skóry mieszanej, która może nadmiernie wydzielać sebum w strefie T, a w pozostałych byś suchą.

Drogie i markowe kosmetyki – czy na pewno warte ceny?

Paleta cenowa produktów kosmetycznych jest ogromna. Możemy z powodzeniem zakupić kosmetyki za kilka złotych, jak i kilkaset. O ich jakości i najważniejszym, czyli możliwości uporania się z naszymi problemami skórnymi, decydują nie koszty lecz skład.

Jednym z nas wystarczy najtańszy krem, byleby był nawilżający i posiadał filtr ochronny. Inne z nas wybiorą malutkie pudełeczko kremu ze śluzem ślimaka, za wysoką cenę, bo akurat ten poradzi sobie z ich cerą.

Zwracamy zatem uwagę na skład zawarty na opakowaniu. Sposób użytkowania, niestosowanie po upływie terminu, sposób przechowywania oraz dostosowanie do rodzaju cery czy ewentualnych schorzeń skórnych. Przecież chodzi o to, by pomagać, a nie szkodzić, zatem wybierajmy rozważnie kosmetyki dla kobiet.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge